sobota, października 20, 2012

Oczyszczanie twarzy przed snem - KONKURS

Lubimy być piękne. Lubimy mieć pięknie ułożone włosy, piękny strój i makijaż. Wstajemy wcześniej, aby zmyć resztki snu, wyprostować lub nakręcić włosy. Poprawiamy kontur ust, wypełniamy go kolorem. Oczy podkreślamy eyelinerem, tuszujemy rzęsy, pudrujemy się i tak dalej...
Niektórym z nas zajmuje to 10 minut, a innym godzinę.
A ile czasu zajmuje nam oczyszczenie twarzy? czy na pewno robimy to starannie?
Znam kobiety, które poświęcają sporo czasu na zrobienie makijażu, a usunięcie go zajmuje im kilkanaście sekund - namydlenie (mydłem!) twarzy, opłukanie pod bieżącą wodą, a potem wytarcie resztek w ręcznik. Szokujące? Dla mnie też. Tym bardziej, że doświadczył tego mój własny ręcznik, a właścicielką takiej niedomytej twarzy była osoba, którą gościłam w swoim domu.
No ale nie o praniu zaplamionych ręczników dziś, lecz o demakijażu, który jest nieodzowny na koniec dnia. 
                                                       fot.Dar1930

Do demakijażu możemy użyć specjalnych preparatów, ja polecam jednak płyn micelarny. Cóż to takiego?
Płyn micelarny zawiera micele, czyli takie malutkie kuleczki, które niczym magnes przyciągają wszelkie zanieczyszczenia, resztki makijażu czy sebum. Dzięki jego właściwościom hydrofobowym (idealnie łączy się z tłuszczami odpychając od siebie wodę) działa oczyszczająco, lecz nie wysusza skóry i nie niszczy bariery ochronnej. Idealnie nadaje się dla cery wrażliwej i do demakijażu oczu.
Uwaga! można nim zmyć nawet wodoodporny tusz do rzęs.
Płynem micelarnym można zastąpić mleczko, tonik, pianki do mycia.
Koszt takiego płynu to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za 250 ml. Zapewniam Was, że to się opłaca, gdyż korzystając z niego nie musimy już kupować innych preparatów, takich jak płyny do demakijażu, mleczka czy toniki. Dodatkową jego zaletą jest to, że nie musimy intensywnie trzeć skóry wacikiem. Jest delikatny lecz skuteczny i nie potrzebuje towarzystwa w dbaniu o nasze twarze :)

Pamiętajcie o demakijażu, nie zaniedbujcie tego, a Wasza cera będzie długo piękna i promienna. Piękna cera, to piękna i radosna kobieta, która nawet po ciężkim dniu będzie wyglądać pięknie.

A teraz zapraszam Was do wzięcia udziału w pierwszym naszym konkursie, w którym będzie do wygrania kosmetyczka z próbkami preparatów do pielęgnacji twarzy.
Każdy, kto do 27. października napisze do nas o tym, w jaki sposób oczyszcza twarz przed snem, weźmie udział w losowaniu kosmetyczki firmy Lirene wraz z zestawem próbek preparatów.
Odpowiedzi należy przesyłać za pomocą formularza kontaktowego umieszczonego na stronie głównej bloga.
Spośród wszystkich odpowiedzi wylosujemy jedną, która zostanie nagrodzona. Warunkiem otrzymania nagrody będzie przesłanie do nas swojego adresu, na który w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu listem poleconym zostanie przesłana nagroda.
Wyniki ogłosimy 28. października.   
Powodzenia!

Uwaga! Dane osobowe nie zostaną użyte w żadnym innym celu, ani udostępnione osobom czy podmiotom trzecim.

1 komentarz:

  1. Swietny pomysł. używałam od czasu do czasu produkty Lirene. Bardzo dobre kremy.
    Wypróbowałam właśnie tylko kremy, i to też niezbyt wiele bo asortyment dosyć spory. W każdym razie, cera na twarzy była boska.
    A jak by ktoś dostał jabłkowy piling do ciała, piękny zapach. Miałam kiedyś próbkę z apteki. Cudo, a jak pachnie :)
    Skrobie i natluszcza, o ile dobrze pamiętam to olejek migdałowy był w połączeniu z jabłuszkiem Ale nie jestem pewna.

    OdpowiedzUsuń

Za odwiedziny serdecznie dziękuję :) Każda wizyta i komentarz, sprawia mi wielką przyjemność. :) W miarę możliwości staram się odwiedzać wszystkich czytelników , tych , których znam i tych, którzy odwiedzają mnie po raz pierwszy. :)
Dziękuję i zapraszam ponownie :)

Copyright © 2014 Szysia , Blogger