sobota, lutego 11, 2017

Blogerzy dla BezpiecznJaOglądając codzienne wiadomości, słyszy się o wypadkach, pobiciach, gwałtach i  morderstwach.
Każdego dnia mają miejsce ludzkie tragedie, czy to na ulicy, czy w zaciszu domowym.
A o ilu takich sytuacjach nawet nie wiemy?

Słuchając, czytając w prasie, przezywamy, psioczymy i współczujemy.
Myślimy, że wszystko dzieje się gdzieś tam, obok, przecież u nas spokój i nic takiego się nie dzieje. Zawsze bezpiecznie.

Czy tak jest rzeczywiście?

Dzisiaj bezpiecznie, jutro już może być inaczej. Zło nie dzieje się gdzieś tam, zło jest wszędzie i nie zawsze z dala od nas.
Może czyha za rogiem. Może skrada się za nami, gdy wracamy wieczorem z pracy. A może czeka na nas w domu.
Nie zawsze można  przewidzieć, że coś się stanie, dlatego warto przygotować się, by można było rozpoznać zagrożenie, zanim się ono wydarzy .
Każda z nas chciałaby móc powiedzieć - czuję się bezpiecznie.
I pewnie wiele kobiet tak powie, jednak nie każda .
A czy zdajemy sobie sprawę, co dzieje się z dziewczyną, nastolatką, czy dorosłą kobietą, która doświadczyła przemocy?
Niby rozumiemy sytuację, niby wiemy. Potrafimy w końcu wczuć się w sytuację innych.  Nie do końca tak jednak jest. Bo współczuć i zrozumieć to nie to samo , co przeżyć, czasami takie przeżycie zostaje zostaje z nami  na długie lata, albo i jeszcze dłużej.

Jak pomóc ?

Siostra, córka, matka, i ja, również Ty droga czytelniczko... Każda kobieta, może kiedyś spotkać na swojej drodze przemoc.
Jeżeli można temu zapobiec, to warto poznać możliwości, nabyć wiedzę. Mieć świadomość, że Twoje bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od Ciebie samej.

Stowarzyszenie Fairis  zbiera pieniążki na organizację szkoleń.
 Pieniądze są potrzebne na dojazdy, materiały promocyjne, wyżywienie i noclegi.
Im więcej ich będzie, tym więcej szkoleń będzie można przeprowadzić. Ile kto może, choćby niewiele, każda wpłata ma znaczenie. Można tez udostępnić, to również wielka pomoc.

Wpłat można dokonać na stronie https://pomagam.im/BezpiecznaJa
Na tej stronie, znajdziecie też szczegółowy opis na temat szkolenia i osób, które je prowadzą
                                                              .............................

No i taki mały apel dla chętnych blogerek. Myślę, że warto, tym bardziej, że zwiększy się ilość odsłon na blogu. No i najważniejsze, że podobnym wpisem pomagamy, zwiększamy szansę na szkolenia.
Poczytajcie proszę.

Stowarzyszenie Fairis  szuka blogerek do współpracy.
Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu zbieramy środki poprzez akcje crowdfunding'ową [CF].

Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.
Jak?


1. My umieszczamy logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy",dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki". To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]
2. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek. One również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga,który je nominował i nominują kolejne dwie blogerki. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.


3. Napisz też w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa"" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

Dodatkowo jedno z wydawnictw, które wspiera akcję BezpiecznaJa, przekazało dla 10 chętnych blogerek książki " Co mnie zmieniło na zawsze" lub " Sama się prosiła" do dodatkowego zrecenzowania przy okazji wpisu do akcji.

Daj znać proszę czy chciałabyś dodatkowo wpisać  recenzję książki. [Książka zostanie wysłana z wydawnictwa do Ciebie]

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny  link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]
Gdybyś dodatkowo zechciała wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga,  podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia się wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Link do całej akcji crowdfunding'owej

Kiedy Twój wpis powstanie, prześlij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl

                                                          ............................

To by było na tyle, pozostaje mi tylko wybrać dwie osoby, które na swoim blogu umieszczą informację i udostępnią temat dalej :).

Justka z bloga http://na-mojej-wsi.blogspot.com/

3 komentarze:

 1. Nie do końca w tym wszystkim podoba mi sie nominowanie innych blogerów , moim zdaniem zaangażowanie w akcje charytatywne powinny wypływać z serca.
  Cała akcja jak najbardziej warta zaangażowania bo temat ważny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nominowanie kogoś to zawsze problem. Ciężko wyczuć, czy nie sprawię komuś problemu, jednak nie jest to przymus. Mam nadzieję, że odebrały to jako propozycję.

   Usuń
 2. myślę, ze nominując do takiej akcji dobrze wiemy kogo możemy nominować :)

  OdpowiedzUsuń

Za odwiedziny serdecznie dziękuję :) Każda wizyta i komentarz, sprawia mi wielką przyjemność. :) W miarę możliwości staram się odwiedzać wszystkich czytelników , tych , których znam i tych, którzy odwiedzają mnie po raz pierwszy. :)
Dziękuję i zapraszam ponownie :)

Copyright © 2014 Szysia , Blogger