czwartek, października 09, 2014

Dywan z leśnych wrzosów

Nie będzie dzisiaj zbyt wiele pisania, po prostu kilka fotek z widokiem na wrzosy.  Zdjęcia może nie najpiękniejsze, większość telefonem robiona ale jak tu się nie podzielić takimi widokami :)
We wrześniu, udaliśmy się z rodziną do lasu, niby na grzyby. Grzybów jednak niezbyt wiele znaleźliśmy ale za to można było nacieszyć oczy pięknem przyrody.
Chodzenie po tak miękkim podłożu  to sama przyjemność. Gruby, miękki mech, poduchy uginając się pod butami, aż miało się wrażenie zapadania.
Mała przerwa, żeby łyknąć wody. Gdy już wyszliśmy z lasu, naszym oczom ukazała się polana z wrzosami, długi pas przeciwpożarowy zarośnięty kwiatami. Zal byo opuszczać to miejsce.

mały kwiatek , niby niepozorny . 


Było bardzo słonecznie, dlatego też kwiaty mają różne odcienie
Po takiej wycieczce, posiłek smakował jeszcze raz tak dobrze.  Nogi trochę bolały, upał dawał się we znaki ale warto było. 
Dobrze spędzona niedziela. W ruchu , na powietrzu i z pięknym widokiem.
Piękny nasz Kraj. Mam nadzieję, że gdy my już przeminiemy, przyroda zostanie w takim stanie i będzie  soczyście, dalej panoszyć się na Ziemi. Oby człowiek tego nie zniszczył. Niech następne pokolenia tez mają co podziwiać.

                                                                Dreszka


13 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia i pogoda jeszcze taka niemal letnia :)
  Wrzosy są cudowne a szczerze mówiąc to w "swoich" lasach ani wrzosów ani tak "puchatego " mchu nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w normalnym lesie też nie bardzo widzę, nie w takiej ilości. To tutaj w Zaborskim Parku o ile dobrze pamiętam, wszystko pod ochroną i nie wolno zrywac kwiatków, mchu czy innych roślin.Grzybki i jagody niby tak, na resztę zakaz :)

   Usuń
 2. Przepiękne okoliczności przyrody :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia piękne! Nie ma to jak spacer po lesie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pozytywnie można się naładować :)

   Usuń
 4. Kocham takie połacia wrzosów :D

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowne widoki! u mnie chyba takich nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jakby pochodzić, znalazłoby się w niektórych miejscach , może nie zawsze takie ilości ale nigdy nie wiadomo :)

   Usuń
 6. Wszystko czego potrzeba w Złotej Polskiej Jesieni :)

  OdpowiedzUsuń

Za odwiedziny serdecznie dziękuję :) Każda wizyta i komentarz, sprawia mi wielką przyjemność. :) W miarę możliwości staram się odwiedzać wszystkich czytelników , tych , których znam i tych, którzy odwiedzają mnie po raz pierwszy. :)
Dziękuję i zapraszam ponownie :)

Copyright © 2014 Szysia , Blogger