wtorek, lipca 15, 2014

Pani Krysia układa plan. 1

http://pixabay.com/
Pani Krysia mieszka sama, w pięknym domku na skraju miasteczka. Dom już stary co prawda ale zadbany i do tego z pięknym ogrodem. Od 11 lat jest wdową. Pogodziła się już z samotnością. Miała swoje miejsce na Ziemi , do tego w uroczym miejscu. Blisko też do lasu i jeziora. 
Jedno co leżało jej na sercu, a raczej kto, to synowie. 
Rysiek wyjechał do Anglii za pracą. Jureczek ożenił się jakoś nieszczęśliwie, dziwna ta jego żona. Julita  nieśmiała jakaś i mało komunikatywna. I rad dobrych nie słucha..
No i najmłodszy Kacper. Oczko w głowie mamusi. Pracuje gdzieś nad morzem i niewiele czasu ma , żeby mamę odwiedzić.
A pani Krysia tak by chciała , żeby częściej ją odwiedzali. Wiadomo, że Rysiek tak często nie będzie przyjeżdżał, daleko przecież. Ale Kacperek powinien. W końcu trzeba mu żonę znaleźć. Siedzi tak sam nad tą wodą a latka lecą. Rysiek też jeszcze nie ma żony, coś ciężko mu dobrą kobietę spotkać. Nie pomyślała, ze to przez nią samą Rysiek kobiet unika. Żadna jej się przecież nie spodobała. 
A Jureczek z Julitą nie pokazują się od ostatniej kłótni, kiedy to synowa odpowiedziała jej w złości, że nie powinna się wtrącać do ich małżeństwa. A raptem sto kilometrów od niej mieszkają.
-Widzisz Boże i nie grzmisz! - Pani Krysia spojrzała w niebo. - Tak się staram, zeby dobrze synkom się wiodło. Nie potrafią docenić pomocy i trzeźwego spojrzenia . Niewdzięcznicy!

Pomruczała jeszcze troszkę nad kubeczkiem kawy . Pożaliła się nad swoją niedolą kobiety i matki niedocenianej przez własne dzieci i mimowolnie sięgnęła po wielkie ciastko z bitą śmietaną, żeby sercu ulżyć.
 Trzeba zbierać się do domu. Kotka Orina pewnie głodna, czeka na panią. A i w kawiarni jakieś pustki, jakby wszyscy uciekli gdy tylko usiadła.
Miała pomysł. Zwoła dzieci do domu, w końcu za dwa miesiące, we wrześniu będą jej urodziny. 
Może zostaną chociaż na tydzień i pobędą z matką. 
Do tego miała na oku pannę  dla najstarszego. Tylko musi pomyślec jak to zgrabnie wszystko ułożyć .
Panna Jola przyjechała do miasteczka już jakiś czas temu, pracowała teraz w aptece. Dziewczyna ładna, spokojna i mądra. A Ryśkowi nic nie brakuje, chłop jak dąb, zgrabny, mądry... jak nic panna Jola uwiesi mu się na szyi. 
No a dla Kacperka jeszcze znajdzie miłą dziewczynę. Jasnowłosy, wiecznie uśmiechnięty synek, używał życia, bawił się i zmieniał dziewczyny jak rękawiczki. .
Wstała z krzesełka i energicznym krokiem, mimo niewielkiej tuszy, ruszyła przed siebie. Jednocześnie pod kapeluszem porządkowała wszystko co trzeba teraz zrobić w pierwszej kolejności . ...

                                                                cdn


12 komentarzy:

 1. Tak to wszystko napisałaś, że siedzę czytam i widzę to wszystko przed oczami. Jesteś niesamowita Dreszko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczyłam tą fotkę i zaraz mi się cała rodzinka tej kobietki przed oczami zjawiła :))

   Usuń
 2. Brrrr... Straszna mamuśka - taka to nigdy nie poczuje się zwolniona z obowiązków rodzicielskich, chociaż nikt już na nic nie liczy i niczego nie potrzebuje - ona dalej zamierza uszczęśliwiać swoje dzieci troskliwą opieką. Zazwyczaj biedni są partnerzy takich dzieci, to przecież dla kobiety obcy ludzie i nie muszą znosić wszystkiego wyrozumiale. Znam takie mamuśki, a jakże!
  Skoro cdn to czekam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja czekam na dalszy ciąg , bo.. wciągnęłam sie po tym co napisałaś:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To już lepiej by się zajęła oglądaniem telenoweli i robieniem dżemów :P

  OdpowiedzUsuń
 5. nie umiem się doczekać co będzie dalej!!

  OdpowiedzUsuń
 6. No , niestety , problem stary jak świat :) Czekam na dalsze losy...
  Nareszcie zaczęłaś pisać ! To lepsze niż książka z biblioteki :))))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Będę się starała w miarę systematycznie pisać, zależy jak wena będzie :) No i lato, słońce, też zabierają czas:)

  OdpowiedzUsuń
 8. ta mamuśka przypomina mi inną mamuśkę...takie plany, takie podejście do życia i dzieci nie kończą sie dobrze...ani dla mamusi, ani dla dzieci


  opowieść cudna, czekam na ciąg dalszy :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Życie, życie. ..czekam na ciąg dalszy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj mamusia nie chce synków odpępowić, bo i po co? Sąd sądem ale racja musi być po jej stronie!
  Czekam na więcej....
  Buźka :*

  OdpowiedzUsuń

Za odwiedziny serdecznie dziękuję :) Każda wizyta i komentarz, sprawia mi wielką przyjemność. :) W miarę możliwości staram się odwiedzać wszystkich czytelników , tych , których znam i tych, którzy odwiedzają mnie po raz pierwszy. :)
Dziękuję i zapraszam ponownie :)

Copyright © 2014 Szysia , Blogger